Turck R6000 C7-A20/024VAC
Turck R6000 C7-A20/024VAC is available to buy in increments of 1
RELECO by TURCK, Miniature, General Purpose Relay
Releco By Turck, Miniature, General Purpose Relay, 2 Changeover Contacts, Contact Rating: 10A/250V Ac1, 0.5A/110V Dc1, Coil Voltage: 24 Vac
| SKU | TURCK-R6000 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | C7-A20/024VAC |
| Manufacturer | Turck |
| Brand | Turck |
| ID Number | R6000 |
| Features/Benefits | 2 changeover contacts, Contact Rating: 10A/250V AC1, 0.5A/110V DC1, Coil Voltage: 24 VAC |