Turck R5025 C7-T21X/024VDC
Turck R5025 C7-T21X/024VDC is available to buy in increments of 1
RELECO by TURCK, Miniature, Low Level Relay
Releco By Turck, Miniature, Low Level Relay, 2 Changeover Twin Contacts, Contact Rating: 6A/250V Ac1, 6A/30V Dc1, Coil Voltage: 24 Vdc
| SKU | TURCK-R5025 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | C7-T21X/024VDC |
| Manufacturer | Turck |
| Brand | Turck |
| ID Number | R5025 |
| Features/Benefits | 2 changeover twin contacts, Contact Rating: 6A/250V AC1, 6A/30V DC1, Coil Voltage: 24 VDC |