Turck R4580 C4-A40DX/024VDC
Turck R4580 C4-A40DX/024VDC is available to buy in increments of 1
RELECO by TURCK, General Purpose, 14-pin flat
Releco By Turck, General Purpose, 14-Pin Flat, 4 Changeover Contacts, Contact Rating: 10A/250V Ac1, 0.5A/110V Dc1, Coil Voltage: 24 Vdc
| SKU | TURCK-R4580 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | C4-A40DX/024VDC |
| Manufacturer | Turck |
| Brand | Turck |
| ID Number | R4580 |
| Features/Benefits | 4 changeover contacts, Contact Rating: 10A/250V AC1, 0.5A/110V DC1, Coil Voltage: 24 VDC |