Turck R4435Z C5-A30/024VAC
Turck R4435Z C5-A30/024VAC is available to buy in increments of 1
RELECO by TURCK, Power Relay, 11-pin flat
Releco By Turck, Power Relay, 11-Pin Flat, 3 Changeover Contacts, Contact Rating: 16A/400V Ac1, 0.5A/110V Dc1, Coil Voltage: 24 Vac
| SKU | TURCK-R4435Z |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | C5-A30/024VAC |
| Manufacturer | Turck |
| Brand | Turck |
| ID Number | R4435Z |
| Features/Benefits | 3 changeover contacts, Contact Rating: 16A/400V AC1, 0.5A/110V DC1, Coil Voltage: 24 VAC |