Turck R4080D C2-A20DX/012VDC
Turck R4080D C2-A20DX/012VDC is available to buy in increments of 1
RELECO by TURCK, General Purpose, 8-pin
Releco By Turck, General Purpose, 8-Pin, 2 Changeover Contacts, Contact Rating: 10A/250V Ac1, 0.5A/110V Dc1, Coil Voltage: 12 Vdc
| SKU | TURCK-R4080D |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | C2-A20DX/012VDC |
| Manufacturer | Turck |
| Brand | Turck |
| ID Number | R4080D |
| Features/Benefits | 2 changeover contacts, Contact Rating: 10A/250V AC1, 0.5A/110V DC1, Coil Voltage: 12 VDC |